مشخصات فردی و زندگینامه
نام:علی
نام خانوادگی:اخترشهر
پست الکترونیک:akhtarshahr@yahoo.com
آدرس وب سایت:http://www.akhtarshahr.ir/
نخصص ها:فقه و اصول ، علوم سیاسی

زندگی نامه

علی اخترشهر متولد 1348 از شهرستان لاهیجان دیده به جهان گشود. دوران تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسطه خود را در همان شهرستان گذراند و پس از اخذ دیپلم در سال 1367 برای کسب تحصیل علوم دینی وارد حوزه علمیه قم شد.
وی در کنار تحصیلات حوزوی به تحصیل علوم دانشگاهی پرداخت. بعد از اتمام سطح مدت 7 سال در درس خارج فقه و اصول اساتید: چون آیت الله جوادی آملی و آیت الله شبیری زنجانی به کسب علم پرداخت و تحصیلات دانشگاهی را تا مقطع کارشناسی ارشد با رتبه اول پشت سرگذاشت. در سال 1384 در رشته انقلاب اسلامی مقطع دکتری در مؤسسه پژوهشی و آموزشی امام خمینی (ره) مشغول به تحصیل می‌باشد.
در کنار تحصیل به تدریس در دانشگاههای قم، اراک، آشتیان، تفرش، لاهیجان و سمنان پرداخت و از طرف معاونت امور اساتید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری موفق به اخذ درجه استادیاری شد و استاد نمونه سال 82 در اراک و سال 85 در دانشگاه سمنان گردید.
در کنار تحصیل و تدریس به امر پژوهش پرداخت و تا به امروز بالغ بر 30 مقاله و چندین کتاب به رشته تحریر درآورد. در سال 85 دو پژوهش وی با عنوان "اسلام و توسعه" و "جامعه پذیری سیاسی در حکومت دینی" در کنگره دین پژوهان، پژوهش برگزیده گردید و کتاب "جامعه پذیری سیاسی" در سال 86 رتبه اول کتابهای فصل جمهوری اسلامی ایران که از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌گردد، را اخذ نمود.
از مسئولیت اجرائی معاون پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تا سال 83 و کارشناس مسئول امور حلقات در کانون اندیشه جوان تا سال 84 و کارشناس امور ارزیابی اساتید تاکنون در معاونت امور اساتید قم، مدیر گروه معارف اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان و مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه دولتی سمنان تاکنون می‌باشد.